Regulamin i postanowienia ogólne dla propozycji programowej „Zdobywcy Trefla”

Drugi rok pracy z Propozycją może być dla Was na pierwszy rzut oka nieco kłopotliwy. W Waszych drużynach, w nowym roku harcerskim, mogą pojawić się osoby, które już realizowały propozycję w innej metodyce albo w innej drużynie.

Może zdarzyć się także sytuacja, w której członkiem drużyny jest osoba, która nie realizowała jeszcze zadań Propozycji. W takiej sytuacji i tak realizujecie wszyscy TE SAME zadania co reszta drużyny, pracując tym samym na zdobycie przez siebie Trefla. Drużyna kontynuuje starania o pozyskanie tytułu Drużyny Trefla w trzecim roku edycji propozycji programowej

Krok 1

Chęć udziału w propozycji należy zgłosić przez specjalny formularz zgłoszeniowy, dostępny na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebook. Zgłaszacie drużynę a nie poszczególnych jej członków. Na zgłoszenie się macie czas od 10.12.2022 roku.

Krok 2

Wszyscy członkowie drużyny, którzy posiadają już Trefla realizują łącznie 3 zadania:

  • zadanie „18/19” zaraportujcie je za pomocą Padleta do 26.12.2021 (link)
  • jedno zadanie z broszury 2 (1 z 6 zaproponowanych)
  • jedno niezrealizowane zadanie z pierwszej edycji oraz broszury covidowej

Krok 3

Przejrzyjcie bazę materiałów i inspiracji, które pomóc Wam mogą w pracy z propozycją. Specjalną zakładkę znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Krok 4

Realizujcie zadania i dokumentujcie je! Dopilnujcie by każdy zuch, harcerz, harcerz starszy czy wędrownik mógł pochwalić Ci się z podjętych przez siebie działań!

Krok 5

Zebrane fotografie, opisy, konspekty czy prace zdygitalizujcie oraz zaraportujcie do 28.02.2022 roku poprzez podaną platformę komunikacyjną.

Krok 6

Na bieżąco publikować będziemy rezultaty Waszej pracy na naszych platformach komunikacyjnych. Zatem śmiało dzielcie się nimi za pomocą #zdobywcytrefla

Krok 7

Po podsumowaniu przez zespół pracujący nad propozycją Waszych raportów, Komendant Chorągwi opublikuje wykaz drużyn biorących udział w propozycji, a Wam i Waszym drużynom nadane zostaną Trefle.

Krok 8

Przygotuj małą uroczystość, podczas której wręczysz Trefle!